کار در منزل چیست ؟

کار در منزل چیست؟

نوعی از اشتغال است که توسط مزد و حقوق بگیر در واحد مسکونی خود یا هر محل دیگری غیر از محل کار یا سکونت کارفرما انجام شده و منجر به تولید کالا یا ارائه خدمت تعیین شده می شود. همچنین در تعریف دیگری درباره شاغل خانگی مزد و حقوق بگیر مطرح شده است: شاغل خانگی است که بر اساس قرارداد شغل خانگی مصوب، فعالیت کرده و در ازای آن مزد، حقوق یا کارمزد معین (اعم از نقدی یا غیرنقدی) دریافت می کند.کار در منزل میتواند برای عده ای از شما یک رویا باشد چرا که علاوه بر انعطاف پذیری از نظر زمان، شما فاصله ی کوتاه چند قدمی را از تخت خوابتان تا محیط کارتان طی خواهید کرد.
هر کار در منزلی میتواند یک کلاهبرداری سریع باشد که در آن یک قربانی توسط یک پیشنهاد برای مشارکت در خانه جذب می شود و اغلب با انجام یک کار ساده در حداقل زمان با درآمد زیاد فریب میخورد .

چند نشانه از یک شغل غیر واقعی

علائم کلاهبرداری برای کار غیر قانونی در منزل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • پرداخت هزینه قبل از شروع کار اجباری باشد.
  در ایالات متحده، کمیسیون تجارت فدرال اعلام می کند که در هیچ شرایطی نباید کسی مجبور به پرداخت هزینه برای استخدام باشد. در بسیاری از کشورها، هیچ کارفرمای قانونی نیازی به هزینه ای به عنوان یک شرط شروع کار (به استثنای یک مقدار کوچک برای بررسی پیش زمینه جنایی) پرداخت نمی شود.
 • حقوق دریافتی باید معقول باشد. اگر کاری به شما پیشنهاد شد که با زحمت کم حقوق زیادی را وعده داده بودند، به قانونی بودنش میتوان شک کرد .
 • متوجه شدید کارفرما هر کسی را استخدام می کند، بدون تجربه لازم و بدون مدارک است. کارفرمایان قانونی کار در منزل را تنها به کسانی که تجربه مناسب، مهارت، گواهینامه و سایر عوامل واجد شرایط را دارند می سپارند و حداقل برای برخی از متقاضیانی که در جستجوی اشتغال هستند آزمون هایی در نظر میگیرند.
 • نام شرکت باید تا حدودی شناخته شده باشد. از درآمد داشتن شرکت مطمئن شوید!شرکت باید درآمدی داشته باشد که بتواند حقوق کارمندان را تامین کند.
  گاهی اوقات نام شرکت شناخته شده است اما وقتی دقیق تر نگاه کنید، نام شرکت کپی برداری شده از شرکت معتبر دیگریست که فقط اندگی تغییر نا محسوس کرده!در چنین مواردی باید احتیاط کنید زیرا بسیار احتماس دارد شرکت کلاهبردار باشد.
 • شرکت مکررا تلاش می کند با قربانی تماس برقرار کند تا بتواند نقشه هایش را عملی کند.

مزایای کار در منزل

کار کردن از خانه می تواند مزایای زیادی برای شما و کسب و کار شما داشته باشد از جمله:

 • صرفه جویی در هزینه
  صرفه جویی در هزینه های راه اندازی، به عنوان مثال شما لازم نیست که برای خرید و یا اجاره محل کار بودجه کنار بگذارید.
 • صرفه جویی در وقت
  شما دیگر نیاز به وقت گذاشتن برای رفت و آمد و یا انتخاب محل کار و … ندارید.
 • انعطاف پذیری
  زمان انجام کار، مرخصی ها و مواردی ازین قبیل میتواند باعث خشکی کار شود که اگر شما کار در منزل داشته باشید، برای تمامی موارد میتوانید خودتان تصمیم بگیرید.
 • نیاز نبودن به بستن قراردادهای بلند مدت اجاره
 • در کنار خانواده بودن
  اگر کار در منزل داشته باشید ، فرصت بیشتری برای در کنار خانواده بودن خواهید داشت.
 • کمک گرفتن از خانواده
  اگر کاری باشد که در توان خانواده ی شما باشد ، میتوانید از آنها کمک بگیرید
 • به حداقل رسیدن زمان رفت و آمد
  این امر باعث صرفه جویی در زمان و پول خواهد شد
 • مزاحمت های کمتر
  جلوگیری از سر و صدا و حواس پرتی های محل کار

معایب کار در منزل

با این حال کار در منزل نیز میتواند معایبی داشته باشد که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

 • مشکل جداسازی خانه و زندگی کاری
  به طور مثال شما به عنوان یک پدر و یا یک مادر در خانه مسئولیت هایی دارید که ممکن است در کارتان مسئله ایجاد کند.
 • هزینه اولیه از راه اندازی کسب و کار خود را در خانه
  برای مثال برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی شما نیاز به لپتاپ و یا هر وسیله جانبی ای خواهید داشت که اگر به شرکتی برای استخدام مراجعه کنید ، آنها نیازهایتان را فراهم خواهند کرد اما وقتی کار را میخواهید در منزل انجام دهید ، شما موظف اید خودتان تمام وسیله های مورد نیازتان را تهیه کنید.
 • پرت شدن حواس
  درست لحظه ای که لپ تاپ را روشن می کنید و به یادداشت کردن کارهایی که باید انجام دهید، می پردازید، یک نفر برای چندمین بار زنگ خانه را به صدا در می آورد؛ همسایه تان برای صرف چای می آید؛ باید به سگ تان آب و غذا بدهید؛ یکی از دوستان تان تلفنی تماس می گیرد و درخواستی دارد و… هر بار که سعی می کنید بخش کوچکی از کارتان را انجام دهید، چندین مختل  کننده توجه از راه می رسند و حواس تان پرت می شود
 • انزوا
  اگر کار خود را در منزل انجام دهید ، شما هیچ همکاری نخواهید داشت و ممکن است دچار انزوا و یا حتی افسردگی بشوید.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *