خصوصیات و ویژگی های زندگی ثروتمندان

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که افراد موفق و میلیونر چه سبک زندگی و عادت هایی دارند ؟ آیا ثروتمندان کار های خاصی در طول روز انجام میدهند یا مثل برخی افراد تنها مشغول گذراندن کل وقت خود در خانه و محل کار خود هستند ؟

خصوصیات و ویژگی های اخلاقی افراد ثروتمند

در این مقاله ۵ مورد از عادات و سبک زندگی این افراد را مورد بررسی قرار میدهیم با زندگی ثروتمندان بیشتر آشنا شویم.

ثروتمندان عاشقانه مطالعه میکنند

هری ترومن در یکی از سخنرانی های خود گفت : هر خواننده ای یک رهبر نیست ، اما هر رهبری یک خواننده است.

استنلی ( Stanley ) در کتاب The Milionaire Next Door میگوید ، اکثر میلیونر ها در ماه یک کتاب میخوانند.

در واقع، یکی از دلایلی که میلیونر ها میلیونر میشوند ، این است که آنها همیشه مشتاق یادگیری هستند. برای آنها زندگی نامه ها و داستان های مرتبط با افراد موفق بسیار مهم تر از آخرین دستاورد های علمی است . ثروتمندان وقتی وقت آزاد پیدا میکنند ، با مطالعه کردن از آن هوشمندانه استفاده میکنند .

ثروتمندان از لذت های آنی چشم پوشی میکنند

به بیان دیگر،ثروتمندان بار ها و بار ها در زندگی لذت های آنی را فدای  بدست آوردن موفقیت های دراز مدت کرده اند . آنها یک ماشین دست دوم یا قدیمی ، یا زندگی در یک خانه ساده در یک محله متوسط و نپوشیدن لباس های گران قیمت را مایه ننگ خود نمیدانند. به روز بودن و شیک به نظر رسیدن اولویت زندگی آنها نیست.

این تصمیمات و عادات سبک زندگی به آنها اجازه برخی کار ها مانند ذخیره پول برای دانشگاه یا پس انداز کردن برای خرید خانه رویایی شان را میدهد . آنها میدانند که  تفریحات و لذت های آنی ممکن است لذت بخش باشد ، اما لذت هایی که بعدا بدست می آورند بسیار بهتر است . فداکاری امروز ثروتمندان، موفقیت فردای آنها را رقم میزند.

ثروتمندان زیر بار قرض نمیروند

واژه ” قرض گرفتن ” و ” پرداخت قسط ”  برای این افراد بیگانه است . اگر ثروتمندان چیزی بخواهند که نتوانند همان موقع تهیه کنند، پول خود را جمع کرده و بعدا میخرند.

قسط ماشین، وام گرفتن و قرض کردن جایی در برنامه مالی آنها ندارد ، و برای همین است که آنها همیشه صاحب پول خود هستند . آنها پولی به کسی بدهکار نیستند ، پس ریال به ریال پولی که در می آورند برای خودشان است و میتوانند آن را نگهدارند ، خرج کنند یا ببخشند .

زیر بار قرض رفتن بزرگترین مانع ثروتمند شدن است. تمام تلاش خود را بکنید تا زیر بار آن نروید

پول خود را بودجه بندی می کنند

بودجه ی شما نقشه ی شماست ، و شما نمیتوانید بدون نقشه هدف به موفقیت دست یابید .

همانطور شما برای ساختن یک ساختمان باید از پایه های آن ساختمان شروع کنید، باید برای ساخت ثروت نیز باید آن را از اساس بودجه بندی کنید از آن پیروی کنید و طبق آن پیش بروید . هنگامی که پول زیادی در می آورید ، از مدیریت آن دست نمیکشید، اینطور نیست ؟

  بودجه بندی برای افراد موفق به یک عادت تبدیل شده است . آنها آمار دقیقی از مقدار پولی که وارد حساب بانکی شان می شود ، و مقداری که از آن خارج می شود دارند . حتی افراد موفق مانند دیو رامسی (( Dave Ramsey  میگویند که همچنان برای پول خود بودجه تعیین میکنند . در زندگی به یاد داشتن این نکته حیاتی است :

بودجه بندی کلید رسیدن به پول است

ثروتمندان خیّر و بخشنده هستند

درست است که برخی از افراد پولدار ، مانند برخی افراد عادی ممکن است خودخواه باشند . اما برخی دیگر از افراد موفق و پولدار که در اطراف شما هستند ، و شما حتی آنها را نمیشناسید و نمیدانید که ثروتمند هستند ممکن است خیّر ترین افراد روی زمین باشند و به هزاران نفر کمک کرده باشند .

ممکن است این کمک ها، کمک به اماکن مذهبی و مقدس باشد ، یا کمک به یک مرکز خیریه یا حتی کمک به دوستان و خانواده باشد؛ به هر حال این افراد روح های بزرگی دارند . آنها میدانند که بهترین کاری که میتوان با ثروت خود کرد کمک به دیگران است . درواقع یکی از دلایلی که آنها ثروت خود را گسترش میدهند همین است . آنها میدانند که ثروت آنها تنها برای وقتی است که زنده هستند و پس از مرگشان چیزی برای آنها باقی نمی ماند. با این حال، آنها ثروت خود را بیهوده حیف و میل نمیکنند ، در عوض تصمیم میگیرند که آن را برای افرادی که برایشان بیشترین اهمیت را دارد به ارث بگذارند.

اهداف روزانه دارند

علاوه بر سرمایه گذاری ها و پروژه های مالی و اهداف هفتگی، آنها اهداف روزانه نیز برای خود تعیین میکنند. این کار باعث می شود در روز حساب شده تر و مفید شده تر کار کنند و از وقت خود به بهترین نحو بهره ببرند .

وقتی درحال برنامه ریزی برای روز خود هستید، حتما کار های خود را اولویت بندی کنید .  یعنی اول از همه مهم ترین کار ها را انجام دهید.

ثروتمندان صبور هستند

بر خلاف داستان هایی که از موفقیت ها و پولدار شدن یک شبه ی افراد میشنویم، حقیقت این است که این موارد بسیار نادر هستند . ثروتمندان به این باور میرسند که صبر، کلید موفقیت است. به همین دلیل است که برخی از آنها تا سن ۵۰ سالگی به آنچه رویایش را داشتند نمیرسند. ثروتمندان پول متوسطی در می آورند، هوشمندانه سرمایه گذاری میکنند و سعی میکنند کمتر از آنچه بدست می آورند خرج کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *