مالیات در کشور های مختلف چگونه است؟

هرآنچه باید درباره مالیات کشور های مختلف بدانید

در فرهنگ های لغات مختلف، مالیات به شکل زیر تعریف شده است:

اصولا مقدار پولی است که شما باید با توجه به میزان درآمد، ویژگی ها ، کیفیت و اجناس کار خود به دولت کشوری که در آن زندگی می کنید بپردازید تا هزینه پرداخت شده برای امور کشوری و انجام خدمات مختلف مانند خدمات ساختاری و اجتماعی مصرف شود.

یک کسب و کار، بر اساس موقعیت جغرافیایی که دارد، ساختار مالکیتی و میزان درآمد و فروشی که دارد باید مالیات های متفاوتی بپردازد. مالیات های کاری تاثیر بزرگی روی سود دهی کسب و کار، و سرمایه آن دارد. همچنین مالیات ها تاثیر زیادی در تصمیم برای سرمایه گذاری در یک کسب و کار دارند چرا که کمپانی که شامل مالیات کمتری می باشد، سود بیشتری بدست آورده و سرمایه داران آن کسب و کار یا شرکت می توانند سود بیشتری بدست آورند و حتی مقادیر بیشتری را در آن کسب و کار سرمایه گذاری کنند.

تاریخچه

بسیاری از کارشناسان و تاریخ شناسان بر این باورند که در واقع مالیات ها از زمان شروع تمدن ها وجود داشته اند. قدیمی ترین نوع دریافتی شناخته شده به بین النهرین و زمانی حدود ۴۵۰۰ سال قبل باز می گردد، که در آن زمان مردم در طول سال مالیت های خود را به شکل حیوانات و اسباب زندگی می پرداختند که در آن زمان حکم پول فعلی را داشت. شواهد همچنین نشان می دهند که در آن زمان  مالیات هایی از قبیل مالیات املاک و یا و مالیات بر ارث نیز وجود داشته و مرسوم بوده است. قدیمی ترین مدرارک و اسناد موجود مبنی بر مالیات بر اموال مربوط به مصر باستان است که در آن زمان ۱۰ درصد از اموال فرد مرده به عنوان مالیات کسب شده است.

از آن زمان تا به حال، نحوه پرداخت مالیات ها بطور کامل تغییر کرده است. با این حال، برخی از انواع مالیات ها همچنان بقای خود را در دنیای مدرن حفظ کرده اند. برای مثال، دولت چین در سال ۲۰۰۶، یکی از قدیمی ترین انواع مالیات تاریخ را منسوخ اعلام کرد. مالیات حذف شده نوعی مالیات کشاورزی بود که در زمانی حدود ۲۶۰۰ سال پیش برقرار گشته و در سال ۲۰۰۶ منسوخ شد تا وضعیت معیشتی و مالی کشاورزان چینی را تا حدی بهبود ببخشد.

بیشترین میزان مالیت برای کدام کشور هاست؟

کشور های اروپایی معمولا بدلیل میزان درآمد بالایی که دارند، معمولا میزان مالیت بالایی را نیز از شهروندان خود دریافت می کنند.

لیست زیر برخی از کشورهایی را نشان می دهد که بیشترین نرخ مالیات در آنها دیده می شود.

۱- مالیات در آلمان

کشور آلمان، اولین کشور در لیست کشور هایی است که نرخ مالیات در آنها بیشتر از بقیه است. نرخ مالیات در این کشور حدود ۶۸ درصد می باشد. کشور المان پر جمعیت ترین کشور اروپا پس از روسیه می باشد و می توان گفت به نوعی نیروگاه قاره اروپا می باشد. آلمان یکی از قطب های اصلی اقتصادی دنیاست و صادرات زیادی دارد.

۲- مالیات در ایرلند

ایرلند یکی از کشور های درجه یک در کیفیت خدمات دهی و کیفیت زندگی می باشد. این کشور یکی از ثروتمند ترین کشور های اتحادیه اروپا بوده و در بین ثروتمند ترین کشور های دنیا از نظر صادرات می باشد.

کشور ایرلند دومین کشور در لیست کشور های مالیاتی است و نرخ در آن به ۴۸ درصد می رسد.

۳- در گرجستان

کشور گرجستان بین سه قاره ی آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است. این کشور تاریخ و فرهنگ فوق العاده ای دارد؛ اما می توان گفت در سالهای گذشته شرایط اقتصادی مطلوبی را پشت سر نگذاشته است.

نرخ در این کشور ۴۸ درصد است.

۴- در ایتالیا

ایتالیا از نظر فرهنگ و تاریخ یکی از غنی ترین کشور های دنیاست. این کشور با جمعیت ۶۰ میلیون نفر یکی از پرجمعیت ترین کشور های اروپا بوده که دارای هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا می باشد.

میزان مالیاتی دریافتی دولت ایتالیا حدود ۴۸.۸ درصد است.

۵- در فرانسه

فرانسه با اینکه سومین کشور پرجمعیت اروپا است، اما همچنان یکی از ابرقدرت های اقتصادی، نظامی و صنعتی می باشد که دارای دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا می باشد.

با این حال، این کشور یکی از بالا ترین نرخ های مالیت دنیا را با نرخ ۵۰.۲ درصد به خود اخصاص داده است. همچنین اخیرا گمانه زنی هایی درباره افزایش این نرخ تا ۷۵درصد برای کارخانه های با درامد بالای یک میلیون یورو در سال به گوش رسیده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *