چطور مانند افراد موفق رفتار کنیم؟

چطور مانند افراد موفق رفتار کنیم؟

افراد موفق عادات و رفتار های موفقیت آمیز دارند. این افراد متفاوت فکر می کنند، متفاوت رفتار می کنند، و در نهایت این رفتار، گفتار و کردار آنهاست که باعث می شود افراد موفق از افراد نا موفق پیشی گرفته و خود را جدا کنند و به موفقیت برسند.

همه افراد موفق عادات و الگو های رفتاری متشابهی دارند. حقیقت آن است که اگر طرز رفتار افراد موفق را بیاموزید و بتوانید رفتار و گفتار خود را به آنها نزدیک کنید، موفق شدن خیلی هم دور از دسترس شما نخواهد بود. این رفتار ها و عادات ها لزوما عادت های بزرگ مانند اختراع یک وسیله یا بخشنده بودن و کمک به خیریه نیست، این عادات می توانند کار های کوچک و روزانه ای باشند که درست انجام دادن آنها می تواند شما را به موفقیت برساند.

در اینجا برخی از این عادات و رفتار ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

از شکست خوردن خجالت نکشید

شکست می تواند برای هر کسی اتفاق بیافتد و حتما هم اتفاق خواهد افتاد و مهم نیست که کار شما چقدر خوب بوده باشد و شما چقدر سخت تلاش کرده باشید. موفق ترین افراد دنیا، حقیقت شکست را درک کرده اند و اهمیت آن را برای رسیدن به موفقیت می دانند. شاید شما بخواهید پس از هر اشتباهی که می کنید و هر شکستی که می خورید فرار کرده و قایم شوید، اما در حقیقت باید از آن شکست درس بگیرید و درباره آن عمیقا فکر کنید و مطمئا شوید که آن اشتباه را برای بار دوم تکرار نخواهید کرد.

برای خودتان هدف تعیین کنید

افرادی که در رشته و زمینه ی مربوط به خودشان به موفقیت رسیده اند، برای خودشان اهداف روزانه و بلند مدت در نظر می گیرند. اهدافی که شما را به موفقیت می رسانند، دارای نشانه هایی همچون هوشمندانه بودن، قابل سنجیدن، منطقی بودن، قابل بدست آوردن، و بجا و به موقع می باشند. سعی کنید اهداف کوتاه مدت خود را نسبت به اهداف بلند مدتتان در اولویت قرار دهید تا به موفقیت برسید، چرا که آینده ی شما، همین حالا درحال ساخته شدن است.

شانس مهم ترین بخش کار نیست

اینکه برای انجام کاری منتظر رسیدن زمان و ایده ی مناسب بمانیم همیشه کار آسانی است. اگر چه شانس می تواند کمک کننده ی خوبی برای رسیدن به موفقیت ما باشد، اما مهم ترین بخش رسیدن به آن نیست و نباید نقش مهم اساسی تلاش کردن، عرق ریختن و زحمت کشیدن و علاقه را فرموش کرد. با منتظر ماندن برای زمان و ایده ی مناسب وقت خودتان را تلف نکنید و مانع پیشرفت خود نشوید. موفق ترین افراد در طول تاریخ کسانی بوده اند که بی وقفه تلاش کرده اند و برای موفقیت زحمت کشیده اند، حتی اگر می دانستند که زمان مناسب هنوز فرا نرسیده است. منتظر فرصت ها نباشید، فرصت ها را به وجود آورید.

کیفیت کار خود را زیر نظر داشته باشید

به یاد داشته باشید، اگر کیفیت کارهایی که انجام می دهید به اندازه کافی خوب نباشد، به موفقیتی که مد نظرتان است نخواهید رسید. همیشه حواستان به نوع رفتار ها، استراتژی ها و تصمیماتی که می گیرید باشد و آنها را دقیق بررسی کنید. همیشه حساب شده رفتار کنید و کیفیت امور را در اولویت قرار دهید و در صورت لزوم پذیرای انتقادات و پیشنهاداتی که به شما می شود باشید تا بتوانید امور مختلف را حتی بهتر به پایان برسانید.

مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید

افراد موفق تبهر خاصی در قانع کردن افراد دارند. آنها حرف خود را تحمیل نمی کنند و افراد را تحت فشار قرار نمی دهند، بلکه آنها می توانند بطور کاملا منطقی و قابل قبول اهداف خود را توضیح می دهند. اعتماد به نفس در برقراری ارتباط می تواند به شما کمک کند تا اهداف و دیدگاه های خود را راحت تر به اشتراک بگذارید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *