راهنمای جامع ۱۲ مرحله ای شروع کسب و کار

برای شخصی که توانایی تبدیل شدن به یک کار آفرین بزرگ را داشته باشید، هیچ مانعی وجود ندارد.شما برای تبدیل شدن به یک فرد موفق، الزاما به یک مدرک تحصیلی، مقدار زیادی پول در بانک یا تجربه چندین ساله احتیاج ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید یک برنامه ی قدرتمند و شخصی است که شما را راهنمایی کند. اگر درحال حاضر یک کارآفرین هستید، احتمالا اطلاعات کمی درباره این کار دارید، اما ممکن است اطلاعات کاملی درباره شروع کسب و کار یا ساخت امپراطوری خود نداشته باشید. ما برای همین اینجا هستیم.

راهنمای ۱۲ مرحله ای شروع یک کسب و کار جدید

این راهنمای قدم به قدم را مطالعه کنید تا به شما در مسیر تبدیل ایده خود به یک کسب و کار موفق کمک کند.

۱-خود را ارزیابی کنید

چرا میخواهید یک کسب و کار را شروع کنید؟ از این سوال بعنوان هدایت نوع کسب و کار که می خواهید شروع کنید استفاده کنید. اگر صرفا به دنبال پول بیشتر هستید، شاید یک کار جانبی در کنار کار اصلیتان گزینه بهتری باشد. اما اگر به دنبال آزادی بیشتر در کار خود هستید شاید وقت آن رسیده باشد تا کار فعلی خود را رها کرده و کار جدیدی را راه اندازی کنید.

 زمانی که این دلیل را در خود پیدا کردید، از خود سوالات بیشتری درباره هویت کسب و کاری که در ذهن دارید بپرسید.

برای نمونه:

 • چه توانایی هایی دارید؟
 • به چه چیزهایی علاقه دارید؟
 • چه تخصص هایی دارید؟
 • با درنطر داشتن اینکه اکثر بیزینس ها شکست میخورند، چقدر حاضرید برای اینکار هزینه کنید؟
 • سرمایه مورد نظر شما چقدر است؟
 • چه نوع سبک زندگی میخواهید داشته باشید؟
 • آیا اصلا آمادگی تبدیل شدن به یک کارآفرین را دارید؟

بی رحمانه درباره جواب های خود صادق باشید!

۲- به فکر یک ایده کسب و کار باشید

اگر درحال حاضر دارای ایده ای براسی کسب و کار خود هستید، تبریک میگوییم! میتوانید به مرحله بعد مراجعه کنید. اما اگر ایده ای ندارید، هزاران راه برای بارش فکری و داشتن ایده خوب وجود دارد.

برخی از این راه ها شامل موارد زیر است:

 1. از خودتان درباره اینده سوال کنید. چه تکنولوژی ها و پیشرفت هایی در آینده قرار است پا به عرصه بگذارد و چگونه میتوانند تعاریف کسب و کار را تغیر دهند؟ آنها روی کسب و کار ما چه تاثیری میتوانند داشته باشند؟
 2. مشکلات را حل کنید. افراد اکثرا ترجیح میدهند چیز های بد کمی داشته باشند تا آنکه چیز های خوب زیادی داشته باشند. اگر کسب و کار شما بتواند مشکلی را برای مشتریان حل کند، آنها از شما ممنون خواهند بود.
 3. استعداد های خود را در زمینه های جدید به کار ببرید. بیشتر کسب و کار ها و کارخانه ها خدمات تکراری و کار های تکراری انجام می دهند. بنا بر این یک کسب و کار و خدمت جدید میتواند تغیر بزرگی ایجاد کند.
 4. از راه های بهتر، ارزان تر و سریعتر استفاده کنید. آیا ایده ای که برای کسب و کارتان دارید کاملا جدید نیست؟ اگر اینطور است، شرایط فعلی را در نظر گرفته و تمرکز خود را روی خلق راه های بهتر، ارزان تر و سریعتر بگذارید.
 5. علاوه بر اینها، به بیرون رفته و از مردم سوال بپرسید، از کار آفرینان دیگر مشورت بگیرید، بصورت آنلاین درباره ایده های جدید تحقیق کنید یا از هر روشی که برای شما معقول تر است استفاده کنید
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *