نگاهی به هزینه آموزش کارمندان کسب و کار

هزینه آموزش کارمندان

استخدام و به کار گرفتن یک کارمند روند زیبایی است. کارمندان یک کسب و کار می توانند روند های کاری آن کسب و کار را آسان کرده و برای آن درآمد بیشتری ایجاد کنند. اما پیش از اینکه کارمندان بتوانند ستاره های کسب و کار شما باشند، نیاز دارند که توسط شما آموزش ببینند.

هزینه آموزش کارمندان چیست؟

پس از صرف کردن وقت و هزینه ای که برای پیدا کردن یک استعداد برای کسب و کار خود صرف کرده اید، ممکن است نخواهید بشنوید که هنوز کار شما تمام نشده است. با این حال، باید بدانید که آموزش دادن به کارمندانی که تازه جذب کسب و کار شما شده اند بخشی مهم و ضروری برای شما می باشد.

شما باید پول و هزینه های مورد نظر را صرف کنید تا مطمئن شوید که کارمندان شما وظایف کاری خود را به نحو احسنت متوجه شده اند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که آموزش غیر صحیح و غیر اصولی به یک کارمند می تواند باعث شود که او کار خود را به خوبی انجام نداده، و در آخر باعث خروج او از کسب و کار شما شود که این امر به معنای تکرار مجدد کل پروسه ی استخدام برای شما می باشد.

بر اساس گذارشات و تحقیقات صورت گرفته بر روی هزینه ی آموزش کارمندان، ثابت شده است که حد اکثر مقدار پولی که برای آموزش هر کارمند صورت می گیرد برابر با ۱۰۰۰ دلار می باشد. اما پول تنها چیزی نیست که برای آموزش یک کارمند لازم است. این تحقیقات در ادامه نشان می دهد که متوسط زمانی که مدیران مربوطه برای آموزش کارمندان جدید خود صرف می کنند برابر با ۳۳ ساعت می باشد.

البته لازم به ذکر است که هزینه ی آموزش برای همه ی کسب و کار ها با یکدیگر یکسان نمی باشد بلکه ابعاد یک کسب و کار و نوع آموزش مورد نیاز نیز در این امر نقش مهمی ایفا می کند.

ابعاد کسب و کار

ابعاد یک کسب و کار می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی هزینه آموزش شما داشته باشد. بر خلاف تصور افراد، کسب و کار های کوچک معمولا هزینه ی بیشتری برای آموزش های خود صرف می کنند، در حالی که کسب و کار های بزرگ زمان بیشتری را برای آموزش خود اختصاص می دهند.

نوع کار مورد نظر

ابعاد کسب و کار تنها فاکتوری نیست که بر روی هزینه های آموزش شما تاثیر دارد، بلکه نوع کار مورد نظر نیز نقش بسزایی در این امر ایفا می کند. نوع آموزش هایی که یک کارمند نیاز دارد، بر اساس کسب و کار ها و کار های مختلف متفاوت است. برای مثال، آموزش مورد نیاز برای یک مسئول پذیرش، بسیار متفاوت از آموزش به یک کارگر انتقال مواد خطرناک است.

نحوه محاسبه هزینه آموزش هر کارمند

به منظور محاسبه ی هزینه ی مورد نیار برای آموزش هر کارمند برای یک سال، کاری که باید انجام دهید این است که تمام هزینه های مورد نیاز برای آموزش یک کارمند را محاسبه کرده، و آن را تقسیم بر تعداد کارمندان جدید خود کنید. همچنین می توانید این کار را برای یک بازه زمانی یک ماهه نیز انجام دهید که در این صورت باید هزینه های آموزش یک ماه را بر تعداد کارمندان تقسیم کنید. فرمول این محاسبه به طور خلاصه به صورت زیر می باشد.

نحوه محاسبه هزینه آموزش هر کارمند

هزینه های مورد نیاز برای هر کارمند = کل هزینه های آموزش / تعداد کارمندان جدید

به عنوان مثال، فرض می کنیم شما مبلغی معادل ۱۰ هزار دلار( شامل تبلیغات برای استخدام، وسایل مور نیاز و …) را صرف هزینه های آموزش کرده اید، و از این طریق توانسته اید ۵ کارمند جدید به کسب و کار خود اضافه کنید. به این ترتیب شما مبلغ ۲ هزار دلار را برای هر کارمند جدید خود هزینه کرده اید. محاسبه ی هزینه ی آموزش کارمندان شما به صورت زیر خواهد بود:

۱۰,۰۰۰ / ۵ = ۲,۰۰۰

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *