اهمیت ایجاد انگیزه بین کارمندان

انگیزه برای کارکنان یک اقدام حیاتی در محیط کار است که منجر به بهبود عملکرد یک شرکت می شود. انگیزش کارکنان شما باید طبق یک روال و منظم باشد. متاسفانه شرکت هایی هستند که اهمیت انگیزه دادن به کارکنان را درک نمی کنند. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از شرکت ها از کارکنان با انگیزه قدردانی نمیکنند و تمایزی بین آنها و بقیه کارمندان قائل نمیشوند؛ طبق تحقیقات تنها ۱۳ درصد کارکنان  یک شرکت، با انگیزه در آن شرکت کار میکنند. [منبع: گالوپ]

در این مقاله، ما به دنبال این هستیم که بدانیم چرا وجود جملات انگیزشی برای کارکنان هر کسب و کار یا شرکت مهم است.

اهمیت انگیزه برای کارمندان

دلایل متعددی وجود دارد که ثابت میکند جملات انگیزشی برای کارمندان مهم است. عمدتا به این دلیل که اجازه می دهد تا یک مدیر به راحتی اهداف شرکت را برآورده کند. یک میتواند در موقعیت های  بسیار خطرناک قرار بگیرند.

کارکنان با انگیزه می توانند منجر به افزایش بهره وری شرکت شوند همچنین کمک میکنند که یک شرکت به سطوح بالا تری از خروجی مفید برسد. فرض کنید شما یک کارمند بی انگیزه داشته باشید ، او میتواند در محیط کار به کار های شخصی خود برسد ، در اینترنت چرخ بزند و یا مدام با تلفن صحبت کند ! این کارمند حقیقتا باعث تلف شدن وقت در شرکت شما خواهد بود. صحبت ما درباره یک کارمند بود ، تصور کنید تمامی کارمندان شما همچنین وضعیتی داشته باشند ، قطعا هیچ کس نمیخواهد شرکتش در چنین موقعیتی قرار گیرد.

مزایای جملات انگیزشی برای کارمندان

افزایش انگیزه به هر روشی به خصوص توسط جملات انگیزشی که جز ساده ترین روش های آن است نتایج خوبی را در پی دارد که عبارت اند از :

 1. افزایش تعهد کارمندان نسبت به کار
  هنگامی که کارکنان با انگیزه کار خود را انجام دهند، قطعا بهترین کاری را که در توانشان هست را انجام میدهند تا بهترین نتیجه را بگیرند.
 2. رضایت کارکنان را بهبود میبخشد
  رضایت کارکنان برای هر شرکت بسیار مهم است زیرا این امر می تواند به رشد مثبت شرکت کمک کند.
 3. پیشرفت چشم گیر کارمندان در کار
  انگیزه می تواند برای یک کارمند در دستیابی به اهداف شخصی اش بسیار کارآمد باشد . هنگامی که این کارمند اهداف خود را بررسی میکند، متوجه ارتباط پیوسته بین تلاش و رسیدن به اهدافش می شود که باعث می شود تلاش خود را بیشتر کرده تا به اهدافش نزدیک تر شود.
 4. بهبود کارایی کارکنان
  سطح کارآیی کارکنان تنها به توانایی ها و مدارک تحصیلی آنها بستگی ندارد. برای اینکه شرکت بتواند بهترین نتایج را بدست آورد، کارمندانش باید بین توانایی انجام وظیفه و تمایل به انجام وظیفه تعادل داشته باشد. این تعادل می تواند منجر به افزایش بهره وری و بهبود بهره وری شود.

چطور انگیزه کارکنان را افزایش دهیم

گاهی اوقات کارکنان انگیزه ای ندارند زیرا محل کارشان یک محیط کار خشک و بی روح است و هیچ انرژی مثبت ندارند. برای حل این مسئله، مدیر می تواند با وسیله جملات انگیزشی که با خلاقیت خودش طراحی شده به محیط روح ببخشد و باعث ایجاد انگیزه برای کارکنانش شود. در بعضی مواقع نیر با تشکیل جلسه های انگیزشی و سخن رانی هایی که باعث افزایش انگیزه کارکنانش میشود میتواند این وضعیت را سامان بخشد.

البته روش های دیگری مثل پاداش دادن به کارکنان ، تشویق خلاقیت ها ، تشویق کار تیمی ، قبول همه ی ایده های جدید ، ایجاد یک محیط کار دوستانه ، تشویق رقابت دوستانه و… نیز وجود دارند که ما در این مقاله به آنها نپرداختیم.

نتیجه کلی

یک محل کار با انرژی مثبت بالا، عنصر اساسی است که شرکت شما را به سمت موفقیت به پیش می برد. ما درک می کنیم که ممکن است ایجاد انگیزه در کارکنان وقت گیر و دشوار باشد. با این حال، برای دستیابی به سطح بالایی از بهره وری کارکنان، نیاز به ایجاد یک محیط کاری مناسب دارید.

اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما احساس می کنند که کار و تلاش آنها سهم مهمی در موفقیت شرکت دارد. همیشه این سیاست را به یاد داشته باشید تا بتوانید به موفقیت برسید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *