چرا بهتر است در کنفرانس ها شرکت کنیم ؟

چرا در کنفرانس ها شرکت کنیم؟

در قرن بیست و یکم که عصر ارتباطات نامیده می شود، به لطف تکنولوژی های بی شمار و ارزان قیمتی که در اختیار انسان ها قرار گرفته است، بسیاری از فعالیت های کسب و کار های بزرگ و کوچک توسط اینترنت و بصورت آنلاین، از راه دور و در کسری از ثانیه صورت می پذیرند. امروزه با استفاده از کاتالیزوری به اسم اینترنت، شما می توانید قرار های ملاقاتی آنلاین داشته باشید، ابزار کاری مختلف مانند نرم افزار های مورد نیاز کار خود را به اشتراک بگذارید، درباره موضوعی به کنفرانس و گفت و گو بپردازید، فروش آنلاین داشته باشید، آموزش های غیر حضوری داشته و هزاران کار دیگر انجام دهید بدون اینکه لازم باشد دفتر و صندلی کار خود را برای لحظه ای ترک کنید.

اما با وجود تمام مزایا و امکاناتی که تکنولوژی و عصر ارتباطات و ابزار های اینترنتی روز افزونی که در اختیار ما گذاشته اند، همچنان هیچ چیز نمی تواند جایگاه ارتباطات و مکالمات انسانی و کنفرانس های حضوری و رو در روی افراد را اشغال کند.

همه ما می دانیم که صاحبان کسب و کار افراد پر مشغله ای هستند، و ایده ی کنار گذاشتن کار و ترک آن برای چند روزی، و شرکت در یک کنفرانس، نمایشگاه تجاری، سخنرانی ها و سمینار ها ممکن است از دید این افراد چیزی جز وقت تلف کردن به نظر نرسد. با این حال، این ملاقات ها و گردهمایی ها میتوانند برخلاف آنچه در تصور شماست باشند. آنها می توانند دقیقا آنچه که شما برای پیشرفت کسب و کارتان نیاز دارید باشند و راه های جدیدی برای پیشرفت شما پیش رویتان بگذارند.

در اینجا چند دلیل اصلی برای شرکت کردن در کنفرانس ها و سخنرانی ها برای شما آورده شده است.

یادگیری از بهترین افراد

یادگیری از افراد ماهر امر مهمی در پیشرفت و حتی بقای کسب و کار شماست. مهم نیست که یک کار آفرین چقدر ماهر و با استعداد باشد، هیچکس نمی تواند در تمام زمینه ها بهترین باشد. کارآفرینان باید برای بدست آوردن تجربه و پیشرفت کردن اشتباه کنند. اما مشکل کار اینجاست که برخی از اشتباهات ممکن است برای شما هزینه های سنگینی در بر داشته و حتی به قیمت از بین رفتن و نابودی کسب و کارتان تمام شود.

شرکت کردن در کنفرانس هایی که در آن افراد با تجربه و با استعداد سخنرانی می کنند، می تواند به شما شانس آن را بدهد که از اشتباهات آنان درس گرفته و بسیاری از اشتباهات را مرتکب نشوید. آنها می توانند به شما یاد بدهند چطور اشتباه نکنید، یا اگر اشتباهی مرتکب شده اید، چطور از پیامد های آن در امان بمانید.

ارتباط برقرار کردن

زندگی یک کارآفرین می تواند زندگی غم انگیر و تنهایی باشد، بخصوص اگر در اطراف او افراد مفیدی وجود نداشته باشند. تنها راه دچار نشدن به این زندگی این است که با افراد جدیدی آشنا شده و با آنها ارتباط برقرار کنید.

یک کنفرانس به شما این شانس را خواهد داد. تنها کاری که باید بکنید این است که با افراد درستی ارتباط برقرار کنید تا از این طریق یک شریک کاری مناسب برای تمام عمر خود داشته باشید. داشتن یک کسب و کار موفق، علاوه بر دانسته های مناسب، نیازمند افراد مناسب نیز می باشد پس چنین فرصت طلایی را با ماندن در خانه از دست ندهید.

 درک بهتری از کسب و کارتان

اگر شما هم یک کار آفرین هستید، احتمالا تنها به آنچه در اطراف خودتان و درون کسب و کارتان اتفاق می افتد نگاه می کنید. اما دانستن اینکه کسب و کار شما درحال حاضر در مقایسه با دیگر کسب و کار ها در چه جایگاهی قرار دارد، برای پیشرفت کسب و کارتان امری ضروری است.

کنفرانس ها می توانند به شما زمانی برای کشف و نگاه به کسب و کار های بهتر از شما را بدهد. این امر که کارآفرینان تنها به داشته ها و کسب و کار های خودشان نگاه کنند، امری طبیعی است اما شرکت در کنفرانس ها می تواند دید شما را گسترش داده و به شما درک بهتری از کسب و کارتان بدهد و به شما نشان دهد که کسب و کارتان نسبت به کسب و کار های دیگر در چه جایگاهی قرار دارد.

الهام گرفتن و پیدا کردن انگیزه

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از بزرگترین مزایای کنفرانس ها این است که آنها  شانسی برای الهام و انگیزه گرفتن از دیگران را به شما خواهند داد. اگر شما هم حس می کنید که بین افراد و مشکلات تکراری گیر افتاده اید، احتمالا حس خواهید کرد که خلاقیت شما نیز کاهش یافته است. حقیقت آن است که خلاقیت شما باید با استفاده از منابع و انسان ها و مشکلات جدید تغذیه شود و در غیر این صورت از بین خواهد رفت.

رفتن به یک کنفرانس می تواند به شما این فرصت را بدهید تا نه تنها از سخنان و نقشه های افراد الگو برداری کنید، بلکه فرصت خلق ایده ها جدید را به شما خواهد بخشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *