چطور در یک مصاحبه کاری موفق باشیم

پس از تهیه یک رزومه ی کاری مناسب، احتمالا شما به یک مصاحبه کاری دعوت خواهید ش و سوالاتی از شما پرسیده خواهد شد. نحوه ی پاسخگویی به این سوالات بسیار مهم است، چرا که ممکن است تاثیر مستقیمی بر روی آینده کاری شما داشته باشد.

شمار سوالاتی که ممکن است در این مصاحبه کاری از شما پرسیده شود بسیار زیاد است. مسئولین استخدام، مدیران منابع انسانی و افرادی که با شما مصاحبه می کنند ممکن است در هر زمینه ای از شما سوال پرسیده و نوع پاسخگویی شما را آنالیز کنند.

چطور به پرسش های مصاحبه ی کاری پاسخ دهیم

حتی این سوالات حوصله سر بر و به اصطلاح استاندارد نیز می توانند جواب های خوب و موثری داشته باشند و باعث شوند شما در این مصاحبه کاری موفق شده و بتوانید شغلی که در نظر دارید را بدست بیاورید.

در این مقاله شایع ترین سوالاتی که ممکن است در یک مصاحبه کاری از شما پرسیده شود، نحوه ی پاسخگویی به این سوالات را برای شما آماده کرده ایم، تا بتوانید خود را به نحوی مثبت، در ذهن آنها ماندگار کنید.

سوالات زیر را با دقت بخوانید و به هرکدام خوب فکر کنید. سعی کنید خودتان را در یک مصابه ی کاری تصور کنید و با تصور کنید که اگر از شما این سوال پرسیده شود، چه پاسخی به آن خواهید داد. شایع ترین سوالاتی که در یک مصاحبه کاری از افراد پرسیده می شود شامل موارد زیر است:

 سوال: لطفا خودتان را معرفی کنید

یکی از شایع ترین سوالاتی که تقریبا در تمام مصاحبه های کاری از افراد پرسیده می شود، این است که از شما بخواهند تا کمی از خودتان بگویید. در حقیقت، این سوال آنقدر مرسوم است که دیگر یک سوال به جحساب نمی آید، بلکه یک دعوت به سخن گفتن است.

پاسخ به این سوال می تواند بسیار مهم باشد، چرا که نحوه پاسخ شما به این سوال فرصتی است که شما مشخص کنید که چه چیز هایی باید در این مصاحبه کاری، برای مصاحبه گر مهم تر باشد. سعی کنید وقتی با این سوال مواجه می شوید، طوری از خودتان تعریف کنید که نقاط قوت شما بیش از هر چیز دیگری به چشم بیاید.

 سوال: چرا ما باید شما را استخدام کنیم؟

یکی دیگر از سوالاتی که اغلب در مصاحبه های کاری پرسیده می شود، این است که چرا افراد فکر می کنند برای کار مورد نظر مناسب هستند. نحوه ی پاسخگویی شما باید طوری باشد که این پیام را منتقل کند: چون استخدام نکردن من دیوانگی است!

در حقیقت، شما باید طوری با این سوال برخورد کنید و به آن پاسخ دهید، که نشان دهید شما نه تنها تمام چیز هایی که به آن احتیاج دارند را دارید، بلکه توانایی ها و ویژگی هایی دارید که آنها حتی نمی دانند به آنها نیاز دارند! این تصور باید در فرد مصاحبه کننده به وجود بیاید که شما کاندیدی هستید، که نه تنها در زمان حال می تواند نیاز های آنها را برطرف کند، بلکه می تواند در آینده نیز برای آنها با ارزش بوده و در مسیری که در آینده پیش می گیرند مفید باشد.

 

سوال: دلیل اینکه می خواهید در اینجا کار کنید چیست؟

 

این یک سوال کلیدی است که میزان علاقه و اشتیاق شما را به این کار نشان می دهد، پس پاسخگویی به آن می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

مدیران و مسولان استخدام افراد مایلند بدانند که شما می توانید به راحتی جای خود را در محیط کار آنها پیدا کنید. این به آن معناست که شما نه تنها توانایی ها و شرایط لازم برای این کار را دارید، بلکه می توانید به راحتی با سایرین  و فرهنگ آن شرکت کنار بیایید.

شما ممکن است برای پاسخگویی به این سوال به کمی تمرین نیاز داشته باشید. شما باید بتوانید درک کنید و بفهمید که چرا دیگران از کار کردن در آن محیط کاری لذت می برند. آیا این محیط، محیطی خوبی برای پرورش استعداد های شماست؟ کار کردن در آنجا می تواند رزومه ی شما را پربار تر کند؟ تمام این نکات می توانند در پاسخگویی شما موثر باشند.

 

سوال: افراد شما را چطورتوصیف می کنند؟

این سوال نیز یکی از سوالاتی است که می تواند شما را نسبت به دیگران متمایز کند. اکثر افرادی که به این سوال پاسخ می دهند، ادعا دارند که افراد سخت کوش هستند، توانایی خوبی در برقراری ارتباط دارند و می توانند با افراد کار کنند و در کار تیمی مهارت دارند.

این نکات آنقدر توسط مسئول مصاحبه شنیده می شود که دیگر برای آنها تکراری شده است. ممکن است افراد زیادی ویژگی های ذکر شده را داشته باشند، اما چند نفر هستند که توانایی همچون مدیریت و حل مشکلات، استفاده از چالش ها و فرصت ها، و مدیر و مدبر بود را داشته باشند؟ سعی کنید در پاسخگویی به این سوال خلاقیت به خرج دهید و داستان هایی برای شاخ و برگ دادن به پاسخ خود داشته باشید.

 

سوال: بزرگترین نقطه ضعف و نقطه قوت شما چیست؟

این یکی از چالشی ترین سوالاتی است که از افراد در مصاحبه کاری پرسیده می شود. به یاد داشته باشید که نقطه قوت شما باید چیزی باشد که آنها به آن نیاز دارند.

سعی کنید در پاسخگویی به این سوال دقت کنید. نکته ی مهم در پساخگویی شما این است که چیزی را به عنوان نقطه قوت خود معرفی نکنید که به شغل مورد نظر شما نا مرتبط باشد، برای مثال، نیازی نیست حل کردن جدول و سودودکو را به عنوان نقطه قوت خود معرفی کنید (مگر اینکه یکی از نیاز های کار مورد نظر حل کردن سودوکو باشد).

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *