نگهداری سرمایه در حوضه ی سرمایه گذاری و مالی

نگهداری سرمایه و اهمیت آن

نگهداری سرمایه چیست؟

نرخ نگهداری سرمایه یک اصطلاح در حوضه ی مالی و سرمایه گذاری است. این آمار اساسا نشان دهنده ی مدت زمانی است که یک کمپانی، با فرض بر اینکه نمی تواند میزان درآمد خود را افزایش دهد، می تواند مخارج ضروری خود را تامین کند. این آمار تا حد زیادی مربوط به نرخ از دست دادن یا سوختن سرمایه ( به انگلیسی Burn Rate) می باشد.

اهمیت آمار نگهداری سرمایه

پول و سرمایه قطعا از مهم ترین عناصر هر کسب و کاری به حساب می آیند، و هر کسب و کاری عملا بدون داشتن سرمایه نا توان بوده و از کار خواهد افتاد. قطعا همه ی کسب کار های بزرگ و کوچک در دنیا زمانی در طول کاری خود را دچار کمبود سرمایه یا افت سرمایه شده اند.

نکته ای که همه ی مدیران کسب و کار ها باید آن را مد نظر داشته باشند، این است که در صورت بروز چنین موقعیتی برای کسب و کارشان، چطورمی توانند امور خود را تا موقع رسیدن به وضعیت مطلوب مدیریت کنند. بر همین اساس، یکی از مسائل مهمی که مدیران در این موقعیت ها باید مد نظر داشته باشند این است که بدانند تا چه مدت زمانی می توانند با وضعیت فعلی کنار بیایند و سرمایه فعلی آنها، تا چه مدت می تواند پاسخ گوی نیاز های اولیه آنها باشد. آمار نگهداری سرمایه آماری است که می تواند این مدت زمان را برای کار آفرینان و صاحبان کسب و کار ها مشخص کند. مقاله میانگین ارزش خرید و شیوه محاسبه آن به همراه معایب و مزایا نیز می تواند کاربردی باشد.

نحوه ی محاسبه ی آمار نگهداری سرمایه

نحوه ی محاسبه ی آمار نگهداری سرمایه

نکته ای که باید پیش از به دست آوردن آمار نگهداری سرمایه خود به آن دقت کنید، این است که این آمار را می توانید در بازه های زمانی مختلف حساب کنید که ما در این مقاله این آمار را به صورت ماهانه محاسبه کرده ایم. به منظور محاسبه ی آمار نگهداری سرمایه، پیش از هر چیزی شما نیاز به دو عدد برای به دست آوردن آن دارید. اول از همه، کاری که باید انجام دهید این است که میزان توازن مالی خود را به دست آورید. پس از به دست آوردن میزان توازن مالی، باید آمار سوخت یا از دست دادن سرمایه خود در یک بازه زمانی (در اینجا ماهانه) را نیز به دست آورید. پس از به دست آوردن این دو آمار، کاری که باید انجام دهید این است که توازن مالی خود را بر نرخ سوخت سرمایه خود تقسیم کنید و نتیجه ی به دست آمده برابر با تعداد ماه هایی است که می توانید سرمایه خود راحفظ کنید. فرمول کلی این محاسبه به طور خلاصه به صورت زیر می باشد.

ماه های نگهداری سرمایه = میزان توازن مالی / نرخ سوخت سرمایه ماهانه

بیایید نگاهی به یک مثال بی اندازیم. به عنوان مثال، فرض می کنیم توازن مالی شما برابر با ۱۸۰ هزار دلار می باشد، و نرخ سوخت سرمایه شما نیز برابر با ۱۲ هزار دلار در ماه بوده است. به این ترتیب، آمار نگهداری سرمایه شما در این ماه برابر با ۱۵ ماه خواهد بود. طریقه به دست آوردن این عدد نیز به صورت زیر می باشد:

۱۸۰,۰۰۰ (توازن مالی) / ۱۲,۰۰۰ (نرخ سوخت سرمایه) = ۱۵ ماه

محاسبه ی نرخ سوخت سرمایه و حفظ سرمایه دو آمار مهم برای کسب و کار ها هستند و هر کار آفرین یا مدیر کسب و کاری باید بر این دو نظارت داشته باشد. نا توانی یا عدم محاسبه ی این آمار می تواند باعث ایجاد اختلال در روند کاری کسب و کار یا کمپانی شما شود و مشکلاتی از قبیل نا توانی در پرداخت حقوق افراد، کند شدن و از کار افتادن خط تولید کسب و کار و در نهایت نابودی کسب و کار شما را به وجود بیاورد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *