آیا شما آمادگی تبدیل شدن به یک کارآفرین را دارید؟

آیا شما آمادگی تبدیل شدن به یک کارآفرین را دارید؟

بر خلاف تصورات برخی افراد و تصاویری که در فضای مجازی دیده می شود، همه افراد توانایی و قابلیت تبدیل شدن به یک کار آفرین موفق را ندارند. کارآفرینی میتواند یک زندگی آزاد و بدون محدودیت های روزمره افراد دارای شغل های دیگر به ارمغان آورد. در عین حال، اگر شخصی برای این کار ساخته نشده باشد میتواند به یک کابوس بدل شود. همه افراد قابلیت تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق را ندارند.

این ۶ نشانه به شما میگوید که آمادگی و قابلیت تبدیل شدن به یک کار آفرین را دارید یا خیر:

۱- اگر خود کفا نیستید

کار آفرینان گاهی اوقات انسان های تنهایی می باشند. توانایی انجام کار ها به تنهایی قابلیت مهمی در این کار است. در این زمینه، شما نیاز دارید که انسان خود کفایی باشید و به تنهایی از انجام کار ها بر آیید.

اگر از آن دسته افراد هستید که نیاز به یک شخص برای دانستن وظیفه بعدی خود دارید، برای این کار آماده نیستید.

۲- نداشتن یک پشتوانه

پیش از رها کردن شغل خود، باید یک پشتیوانه مالی داشته باشید. این پشتوانه باید بتواند در موارد ضروری و بحرانی نیاز های مالی شما را برطرف نماید چرا که همیشه مواقعی وجود دارد که اوضاع طبق برنامه ریزی های شما پیش نمیرود و این مواقع و دوره های زمانی همیشه هم قابل پیشبینی نیستند. همچنین اقساط و بدهی های شما نباید از کنترل شما خارج شود و همیشه باید مقداری پول و سرمایه برای پرداخت آنها داشته باشید. درآمد حاصل از کارآفرینی ممکن است پراکنده و کم و زیاد باشد پس بهتر آن است که بهترین خود را ارائه دهید.

۳- عدم حفظ آرامش در شرایط پر فشار

گاهی اوقات فشار و استرس کسب و کار می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. شما باید در عین حال که با مشکلات و تنش های بسیاری در همه زمینه ها دست و پنجه نرم می کنید، سعی در ثابت و محکم نگه داشتن بیزینس خود کنید. درصورتی که زیر فشار و استرس کار و زندگی آرامش و تمرکز خود را از دست می دهید، بیشتر درباره کارآفرینی فکر کنید. یک کارآفرین موفق کنترل رفتاری و آرامش زیادی دارد.

۴- عدم اطلاعات کافی

هر نوع کسب و کاری پیش از شروع کردن نیازمند تحقیق است. پیش از برداشتن اولین قدم ها، باید اطلاعات کافی درباره آن، و موارد مورد نیاز برای سودآوری بیشتر در آن زمینه را بدست آورید. امروزه اینترنت و فضاهای اجتماعی فرصت های بسیار مناسبی برای تحقیق درباره سود آوری کسب و کار ها پدید آورده اند پس از آنها استفاده کنید. شما باید به عنوان یک کارآفرین از مسائل زیادی اطلاعات داشته باشید.

۵- نداشتن علاقه به کسب و کار مورد نظر

شاید علاقه، به تنهایی دلیل محکمی برای راه اندازی یک کسب و کار نباشد، اما بهتر است یقین داشته باشید که بخش مهمی از این پروسه است. مواقعی پیش می آید که کسب و کار شما مانند یک شغل می ماند و ممکن است از آن لذت نبرید. عشق شما به کارتان باعث میشود از آن دلسرد نشوید و چیزی که بدست آورده اید را به یاد داشته باشید. به شما کمک میکند به جلو حرکت کنید و پیشرفت کنید. مشکلات ذکر شده و اطلاعات خود را در نظر داشته باشید، اگر فکر می کنید عشق و علاقه کافی برای زندگی کردن به عنوان یک کارآفرین را ندارید، مسیر جدیدی را پیش بگیرید.

۶- تقلید از ایده دیگران

پرورش و پیشرفت یک کسب و کار هم میتواند کار لذت بخشی باشد، و هم می تواند به شدت خسته کننده باشد و شما را به فکر رها کردن و ترک آن بیاندازد. گاهی اوقات، به دلیل کمبود اطلاعات کافی یا به دلیل عدم پیشرفت دلخواه، افراد شروع به تقلید ایده های دیگران می کنند. به احتمال زیاد چیزی که برای شخص و افراد دیگری مناسب بوده و کارایی داشته برای شما نتایج یکسانی نخواهد داشت.

هر یک از ما ویژگی های متفاوتی داریم و کسب و کار ما هم از این قاعده مستثنی نیست. ویژگی های هر کسب و کاری با دیگری متفاوت است و هرکدام ویژگی های متفاوتی دارند. کاری که باید بکنید این است که راه های مناسبی که برای کسب و کار خود شما مفید است را پیدا کنید. اگر به فکر کپی و تقلید از ایده ی شخص دیگری هستید، هنوز برای تبدیل شدن به یک کار آفرین آماده نیستید.

اگر برای کارآفرینی آماده نیستید، شغل فعلی خود را برای شک و تردید ها و بلاتکلیفی هایی که این نوع از زندگی به همراه دارد، رها نکنید.

با خود درباره خواسته های خود از زندگی رو راست باشید. بدون هیچ گونه تعصب و در کمال صداقت با خود تصمیم بگیرید که آیا کارآفرینی برای شما مناسب است و آیا آمادگی لازم را دارید یا خیر. آماده شدن ممکن است مدتی طول بکشد، مسئله ای نیست. به یاد داشته باشید، بهتر است رویای خود را با آرامش و با حوصله بسازید تا با عجله تصمیم بگیرید و آن را تبدیل به یک کابوس کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *