مروری بر بهترین کسب و کار های فرانچایزی سال ۲۰۱۶

بهترین فرانچایز های سال ۲۰۱۶

هر ساله رقابت برای بدست آوردن رتبه ی مناسب در مسابقات و رتبه بندی «۵۰۰ فرانچایز برتر» بسیار گرم و شدید است و امسال نیز استثنا نبوده است و فرانچایز ها برای بدست آوردن رتبه های برتر تمام تلاش خود را به کار گرفته اند. این امر به خودی خود یک دستاورد است و قرار گرفتن فرانچایز ها در رتبه های برتر نشان دهنده ی سود و پیشرفت آنهاست که بسیار می تواند برای آنها الهام بخش و انگیزه بخش باشد.

اگر چه کسب و کار ها و کمپانی های مربوط به تغذیه رتبه ها و جایگاه های زیادی بدست آورده اند، اما در کنار آنها کسب و کار هایی مانند نظافت، آرایش و بهداشت، هتل ها و استراحتگاه ها نیز توانسته اند جایگاه خود را در این لیست بدست آورند. در این مقاله، ما به برخی از بهترین رتبه های این لیست می پردازیم و شما را با بهترین فرانچایز های سال ۲۰۱۶ آشنا خواهیم کرد. این فرانچایز های شامل موارد زیر می باشد:

باشگاه های Anytime Fitness

نام این باشگاه ورزشی بسیار معروف که شهرت جهانی دارد، برای چندمین سال است که در میان برترین فرانچایز های سال قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۵، باشگاه Anytime Fitness موفق شد ۳ هزارمین شعبه ی خود را افتتاح کند، که از هر نظر یک موفقیت بسیار بزرگ به حساب می آید.

اما موفقیت این فرانچایز زمانی به بیشتر به چشم می آید که افراد سابقه ی این کمپانی را بررسی می کنند. این کمپانی در سال ۲۰۰۲ تاسیس شده است و توانسته است این رتبه های برتر را بسیار سریعتر و زودتر از برند ها و فرانچایز های با تجربه مانند رستوران های مک د ونالد، Subway و Dunkin’ Donuts بدست آورد. یکی از دلایل موفقیت روز افزون این برند، ارائه خدمات ۲۴ ساعته است که باعث شده این برند در ۵۰ ایالت آمریکا و همچنین ۲۲ کشور دنیا معروف و شناخته شود. این برند اعلام کرده است که هدف آن در سال ۲۰۱۶ که شعبات خود را از ۲۲ کشور به ۳۰ کشور برساند و همچنین اعلام کرده است که کشور های مورد نظر آن در این سال بیشتر سوئد و ایتالیا می باشد.

شیرینی پزی Dunkin’ Donuts

کسب و کار فرانچایزی dunkin donuts

شیرینی پزی دانکینز در سال ۲۰۱۵ هدیه ی تولدی به خود داده است. این کمپانی توانست ۲۵۸ شعبه ی جدید افتتاح کند و شعبه های خود را در سراسر ایالات متحده آمریکا به ۸,۳۰۰ واحد برساند. همچنین این کمپانی به عنوان هدف بلند مدت خود، شعبه های خود را در آمریکا به ۱۷ هزار شعبه برساند.

این کمپانی توانسته امپراطوری خود را در سال ۲۰۱۵ از ایالت New England فراتر برده و شعبات بسیاری در ایالت های کالیفرنیا، مینه سوتا، جورجیا، تگزاس و کالیفرنیا شمالی نیز گسترش دهد و قصد دارد تا شعبات خود را در آلباما، میشیگان و لوئیزیانا گسترش دهد.

رستوران های McDonald’s

رستوران های McDonalds

بسیاری از منتقدان معتقدند که صاحبان رستوران های مک دونالد، نتوانسته اند آنطور که باید و شاید این کمپانی را به سوی جلو پیش ببرند و آمار ها و اعداد ارقام نیز تا حدی این انتقاد ها را تصدیق کنند. این کمپانی تقریبا در دو سال گذشته هیچگونه پیشرفت شایان توجهی نداشته است. اما در نیمه ی دوم سال ۲۰۱۵، مک دونالد قدرتمند قدیمی توانست تا حدی به دوران اوج خود بازگردد.

کمپانی مک دونالد نه تنها توانست در نیمه ی دوم سال رشد قابل توجهی بدست آورد، بلکه توجهات بسیاری را با استفاده از سرویس صبحانه ی تمام روزه، توجهات و موفقیت های زیادی بدست آورد. همچنین این کمپانی در تلاش است تا سال ۲۰۱۸ شمار فرانچایز های خود را در سراسر دنیا تا ۹۰ درصد افزایش دهد.

رستوران Subway

رستوران Subway

سال ۲۰۱۵ سال تلخی برای این برند بود. درحالی که این برند پنجاهمین سال تاسیس خود را جشن گرفت، اما موسس و مدیر عامل کاریزماتیک و کاردان خود یعنی Fred DeLuca را که در سپتامبر این سال فوت کرد از دست داد.

اما نیازی به دلسوزی برای این کمپانی نیست. این کمپانی با داشتن ۴۴,۳۳۳ شعبه در صد و یازده کشور دنیا توانسته به یکی از پرقدرت ترین فرانچایز های دنیا تبدیل شده است. این کمپانی در مصاحبه ی اخیر خود اعلام کرده است که تا سال ۲۰۱۷، قصد دارد تا تمام رنگ ها و مزه های مصنوعی غذا های خود به علاوه مواد های نگهدارنده خود را از غذاهایی که ارائه می دهد حذف کند.

شرکت نظافتی Servpro

شرکت نظافتی Servpro یک شرکت نظافتی است که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده و به افرادی که اموال به خصوص خانه هایشان در حوادث طبیعی مانند سیل، آتش سوزی و حوادث طبیعی مانند زلزله آسیب دیده است کمک می کند و در امر نظافت به آنها یاری می رساند. امروزه این کمپانی به یکی از معروف ترین و بزرگترین کمپانی ها در زمینه ی نظافت تبدیل شده است.

در سال ۲۰۱۵، Servpro موفق به بازگشایی ۲۸ شعبه جدید در آمریکا، و یک شعبه جدید در کانادا شد. همچنین این کمپانی تیم های کمک رسانی زیادی به تگزاس و کالیفرنیای شمالی برای سیلی که در پاییز در این ایالات صورت گرفت، و تیم های امداد رسانی زیادی برای آتش سوزی وحشتناکی که در کالیفرنیا صورت گرفت فرستاد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *