بهترین ایده های کسب و کار برای نوجوانان

بهترین ایده های کاری برای نوجوانان

یکی از اشتباهات فکری که بر اکثر بر افراد غالب شده است، این است که موفقیت به میزان سن و بزرگی افراد بستگی دارد. این درحالی است که کار آفرینی و رسیدن به موفقیت ربطی به سن و سال افراد ندارد. بسیاری از افراد و کارآفرینان موفق مانند مارک کوبان (Mark Cuban) و فرِد دِ لوکا (Fred De Luca)، اولین کسب و کار های خود را پیش از سن ۱۸ سالگی راه اندازی کردند.

دِ لوکا، موسس رستوران های زنجیره ای و موفق Subway، زمانی که اولین رستوران خود را تاسیس کرد تنها ۱۷ سال داشت، و کوبان، موسس برنامه تلوزیونی Shark Tank، در سن دوازده سالگی از خانه ای خانه ی دیگر میرفت و به آنها کیسه زباله می فروخت.

شرایط امروزه در دنیا به گونه ای است که دیگر نوجوانان تنها دغدغه فکریشان درس و مشق نیست و تقریبا همه ی آنها به فکر ساخت آینده ی شغلی بهتر نیز هستند. در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه آن می باشید، ما قصد داریم تا به برخی از بهترین ایده های کسب و کار که کاملا برای نوجوانان مناسب است بپردازیم و آنها را با شما به اشتراک بگذاریم. این ایده ها شامل موارد زیر می باشند:

کسب و کار تدرس خصوصی

یکی از بهترین کار هایی که نوجوانان می توانند به آن بپردازند، آموزش و تدریس خصوصی می باشد. اگر شما در یک زمینه ی خاص یا یکی از درس های مربوط به مدرسه دارای مهارت و استعداد می باشید، شاید بخواهید این تجربه و استعداد خود را در اختیار دیگران نیز گذاشته و با راه اندازی یک کسب و کار شخصی، به تدریس خصوصی بپردازید. همچنین، از آنجایی که شما احتمال خود نیز یک دانش آموز هستید، می توانید افراد بسیاری را پیدا کنید که به شما نیاز خواهند داشت.

کسب و کار آموزش موسیقی

آموزش موسیقی می تواند یکی از بهترین راه های کسب درآمد برای کارآفرینان نوجوان باشد. در صورتی که شما توانایی لازم برای نواختن و آموزش یک ساز موسیقی را دارید، می توانید به راحتی افراد مختلفی را پیدا کرده و توانایی های خود را در اختیار آنان نیز قرار دهید. همچنین، شما می توانید به دنبال آموزشگاه های موسیقی نیز بوده و در این اماکن نیز شروع به کار کنید.

کسب و کار نگهداری از کودکان

نگهداری و مراقبت از کودکان می تواند یکی از بهترین شغل ها برای نوجوانان، به خصوص برای نوجوانان دختر باشد. این شغل می تواند یکی از بهترین گزینه های موجود برای شما باشد، چرا که ضمن انعطاف پذیری این شغل، نگهداری از کودکان شغلی است که به دلایل مشکلات مختلف و درگیری هایی که والدین امروزه با آنها درگیر هستند، بسیار شغل مورد نیازی است. شما می توانید به والدین شاغل در زمانی که کودکان آنها در مدرسه حضور ندارند کمک کرده و ضمن وقت گذرانی با آنها، کسب درآمد نیز داشته باشید.

کسب و کار وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی نه تنها یکی از مشاغل پر طرفدار در میان افرد بالای بیست و پنج سال است، بلکه نوجوانان نیز می توانند از این راه صاحب شغل باشند. یک تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۰ که توسط مرکز تحقیقاتی Pew Research Center صورت گرفته است، نشان می دهد که بیش از ۶۰ درصد از نوجوانان هر روز درحال پیام دادن به افراد مختلف هستند، و از هر سه نوجوان، یک نفر حداقل بیش از ۲۰۰ پیام در روز به دیگران می فرستد. برای نوجوانانی که برای بیان احساسات و افکار خود به بیش از ۱۵۰ کارکتر (حروف) نیاز دارند، وبلاگ نویسی می تواند یک راه و فرصت مناسب برای به اشتراک گذاری احساسات و ایده ها درباره موضوعات مختلف می باشد.

خدمات بسته بندی کادو و هدیه

بسته بندی هدیه و کادو یک شغل ایده آن برای به دست آوردن پول و درآمد اضافی در دوران عید ها و مراسم های مختلف است. شما می توانید یک غرفه در اماکن مختلف خصوصا نزدیک به مغازه های فروش کادو و لوازم داشته باشید، یا می توانید خدمات خود را در منزل ارائه کنید. این کسب و کار یکی از کسب و کار های ایده آل برای دانش آموزان است، چرا که اکثر تایم کاری آن در آخر هفته ها و زمان ها و روز های تعطیل می باشد.

کسب و کار دوخت و دوز

کسب و کار دوخت و دوز یک راه عالی برای نوجوانانی است که در زمینه ی دوختن استعداد دارند و می توانند از این راه برای خود کسب درآمد داشته باشند. این کار بسیار انعطاف پذیر است و می تواند برای افراد جوان که به زمینه ی مد و فشن علاقه دارند بسیار عالی باشد.

هزینه ی راه اندازی این کار، به خصوص اگر درحال حاضر به یک چرخ خیاطی نیز دسترسی داشته باشید بسیار پایین است. اگر چه ممکن است شما شروع کار کوچکی داشته باشید، و کار های ساده ای نظیر تعمیرات خیلی ساده ی لباس را انجام دهید، می توانید در آینده به فکر گسترش آن و به دست آوردن فرصت های شغلی بیشتر باشید. همچنین درحال حاضر می توانید به کار هایی نظیر ارائه ی خدمات برای طراحی های شخصی و یا دوخت لباس های مناسب برای بازی ها و مسابقات مدارس یا طراحی یونیفرم برای تیم های ورزشی بپردازید.

کسب و کار تولید شمع

هر فرد خلاق و دارای مهارتی می تواند از کسب و کار ساخت و تولید شمع لذت ببرد. این شغل یک راه عالی برای وارد شدن به دنیای کسب و کار، به صورت مستقیم از خانه شما می باشد. شما می توانید شمع های خود را به دوستان و خانواده ی خود، و به مغازه ها و فروشگاه ها، یا حتی به صورت اینترنتی از طریق وب سایت خود یا فروشگاه های اینترنتی به فروش برسانید. نکته ی مثبت این شغل این است که شما می توانید هزینه و قیمت کار های خود را مناسب با نیاز و نوع کارهایتان تغییر دهید، بنا بر این میزان درآمد این شغل تا حد زیادی به خود شما بستگی دارد. 

کسب و کار بازاریابی در شبکه های اجتماعی

یکی از ویژگی های نوجوانان امروز این است که آنها در فضا های مجازی و عصر ارتباطات و اینترنت بزرگ شده اند، که همین امر باعث می شود تا آنها بتوانند درک مناسبی از چگونگی نحوه ی کار با این فضا ها داشته، و از تمامی نکات مثبت و منفی هر کدام از این پلت فرم ها آگاهی داشته باشند. در صورتی که شما به نحوه ی کار شبکه های محازی علاقه دارید، و دوست دارید تا به استفاده از آنها با گروه های زیادی از افراد ارتباط برقرار کنید، کسب و کار بازاریابی در شبکه های مجازی می تواند کاری بسیار عالی برای شما باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *