مدیریت مالی در کسب و کار های کوچک

مدیریت مالی برای کسب و کار های کوچک

مدیریت مالی می تواند یک چالش بزرگ برای صاحبان کسب و کار ها، به خصوص صاحبان کسب و کار های کوچک باشد. به طور معمول، دلیل اینکه کسب و کار کوچک شما موفق است، توانایی هایی است که شما برای ساخت محصولات و کالاهای خود یا ایجاد خدمات و سرویس های خود به کار می گیرید. اگر شما تجربه ی زیادی در زمینه مدیریت هزینه های یک کسب و کار نداشته باشید، این امر می تواند به عنوان یک وظیفه برای شما باشد و اگر شما آن را به درستی انجام ندهید، ممکن تبدیل به یک عادت بد شود که می ممکن است به کسب و کار شما ضربه وارد کرده و شاید در نهایت باعث نابود آن شود.

اما نگران نباشید، چرا که سایت رِدبی در این مقاله قصد دارد تا با ارائه ی برخی نکات درباره مدیریت مالی کسب و کارتان، به شما کمک کند تا جریانات نقدی و هزینه های خود را به صورت مفید تری مدیریت کنید تا پیشرفت کسب و کار خود را به صورت بهتری تضمین کنید. این نکات شامل موارد زیر می باشند:

یک استراتژی پرداخت مناسب داشته باشید

همه ی صاحبان کسب کار ها یک مشتری دارند که همیشه برای پرداخت ها و فاکتور های خود دیر اقدام می کند. مدیریت مالی یک کسب و کار کوچک همچنین به معنای مدیریت جریانات نقدی نیز هست تا مطمئن شوید که کسب و کار شما به صورت روزانه در سطح خوبی عمل می کند. اگر شما برای دریافت پول از مشتریان یا مصرف کنندگان خود دچار مشکل هستید، شاید زمان آن رسیده باشد تا در نحوه صورت حساب های خود تغییر ایجاد کنید.

در پیشرفت خود سرمایه گذاری کنید

یکی از مهم ترین کار هایی که صاحبان کسب و کار ها باید انجام دهند این است که مقداری پول کنار گذاشته و به دنبال فرصت های رشد و پیشرفت کسب و کارشان باشند. این امر می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در یک مسیر مالی مناسب حرکت کند.

ادگار کولادو، مدیر بخش مالی کمپانی Tobias Financial در این باره می گوید:

کسب و کار کوچکی که می خواهد رشد کند، نوآوری داشته باشد و بهترین کارکنان را جذب کند، باید نشان دهد که مایل است تا در آینده ی خود سرمایه گذاری کند. به یاد داشته باشید که مشتریان از ارتقای سطح خدمات استقبال می کنند، کارکنان از اینکه ببینند شما در کمپانی و در شغل آنها سرمایه گذاری کرده اید استقبال می کنند، و در نهایت، شما پیشرفت کرده و صاحب کسب و کاری بهتر و پر سود تر خواهید شد؛ مگی اینکه قصد داشته باشید در جای خود ثابت مانده و همه ی پولی که در می آورید را خرج کنید.

هزینه های خود را بررسی کنید

این ممکن است امری واضح باشد، اما از اهمیت زیادی برخوردار است و بسیاری از افراد به آن توجهی نمی کنند. سعی کنید تا زمانی را به صورت روزانه یا ماهانه کنار گذاشته و هزینه هایی که در آن زمان داشته اید را بررسی کنید. این امر به شما این امکان را می دهد تا با هزینه های کسب و کار خود بیشتری آشنا شده، و همچنین روش های مفیدی را برای مدیریت آنها در نظر بگیرید.

برنامه ریزی نامناسب منجر به شکست می شود

برنامه ریزی پایه اصلی رسیدن به هر هدفی است که شما برای خود مشخص می کنید. یک استراتژی و برنامه ریزی نا مناسب، یا نداشتن هیچگونه سیستم مدیریت مالی به این معناست که شما باید منتظر یک فاجعه باشید. بهترین کاری که می توان انجام داد این است که با داشتن بودجه ی یک فصل، یا نصف سال، برنامه ای مناسب برای هزینه های خود مشخص کنید. بودجه بندی خود را با دقت انجام دهید. فراموش نکنید که این برنامه ریزی قرار است تا نحوه ی هزینه های شما را در یک دوره زمانی مشخص کند.

هزینه های شخصی را از هزینه های کاری جدا کنید

 هنگامی که یک کسب و کار راه اندازی می کنید، مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که تا حد ممکن آن را از زندگی شخصی خود جدا کنید. این امر همچنین به معنای جدا کردن هزینه های شخصی از هزینه های کاری نیز می باشد. اگر در زندگی شخصی خود دچار کمبود پول و سرمایه باشید، ممکن است بسیار وسوسه انگیز باشد تا از پولی که از کار خود به دست آورده اید استفاده کنید؛ اما باید به یاد داشته باشید که این کار می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار بزرگی در کار شما شود.

شما ممکن است به خود بگویید که پس از اینکه نیازتان بر طرف شد، پول سر جایش می گذارید، اما چنین حرکتی می تواند تمامی بودجه بندی مربوط به امور مالی کسب و کار شما را مختل کند. اگر کسب و کار شما دچار مشکلات مالی شود، این امر می تواند بر روی همه ی افراد کار شما، شامل مشتریان، کارکنان و تامین کنندگان شما اثر منفی داشته باشد. بنا بر این، بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که مرزی محکم و مشخص میان زندگی و هزینه های شخصی خود و هزینه ها و زندگی کاری تان قائل شوید و اجازه ندهید که مشکلات این دو بر روی یکدیگر تاثیر بگذارند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *